Stadiony w grupie Legii w Lidze Mistrzów

Wczoraj Legia Warszawa poznała grupowych rywali w Lidze Mistrzów. Warszawiacy będą gościć ciekawe zespoły ale także czekają nas interesujące wyjazdy. Również z turystycznego punktu widzenia.

Legia rozegra swoje mecze na jednych z największych stadionach w Europie. Pierwszy wyjazd będzie 27 września na Estadio Jose Alvalade XXI w Lizbonie. Stadion Sportingu Lizbona to trzeci największy stadion w Portugalii. Może pomieścić 50 tys. widzów. Zbudowany z myślą o EURO 2004. W ubiegłym sezonie obiekt ten mógł się pochwalić największą frekwencją w lidze. Nas natomiast najbardziej interesuje zwiedzanie tego obiektu.

Tour stadium odbywa się codziennie z wyłączeniem dni meczowych. Koszt takiej wycieczki to 8 € dla osoby dorosłych i 3,5€ dla dzieci. Wycieczki trwają około godziny. Możemy obejrzeć szatnie zawodników, loże VIP, salę konferencyjną, lożę prezydencką i promenadę stadionu. Oprócz tego możemy odwiedzić muzeum klubowe. Dla dzieci bilety kosztują 2€ (członkowie klubu), 5€ dla reszty. 4 € dla dorosłych (członkowie klubu), 8€ dla reszty. W pakiecie muzeum + Tour to koszt dla dzieci 6€, dla dorosłych 10€.

stadiony.net

 

18 października Wojskowi wybiorą się do Madrytu na mecz z Realem.  U nas na blogu można było przeczytać. recenzję wycieczki właśnie z Santiago Bernabeu. Recenzja do przeczytania tutaj.

stadiony.net

 

Ostatni wyjazd to Dortmund i Signal Iduna Park. Z powodu wymogów jakie nakłada UEFA trzeba będzie usunąć miejsca stojące przez co pojemność zmniejszy się do 65 tys. Stadion Borussi Dortmund jest nazywany najgorętszym w całej Bundeslidze. Zawsze na cały sezon jest wykupione ponad 80 tys. karnetów. Obiekt można oczywiście zwiedzić od kuchni. Zresztą jak większość w Niemczech.

Wizyty możliwe codziennie jednak w określone godziny, które trzeba na bieżąco sprawdzać. Do zwiedzania szatnie, mix- zona,  tunel zawodników, strefa VIP, strefa zawodników, strefa mediów, muzeum klubowe z salą trofeów, stadionowa komenda policji. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem. Wycieczka trwa ok. 75 min. Zwiedzanie tylko w grupach 40 os. Cena ok. 10€.

stadiony.net