Propozycje wycieczek stadionowych cz. II Anglia

Kolejna porcja propozycji wycieczek po stadionach. Tym razem zapraszam do ojczyzny futbolu czyli do Anglii.

Zaczynamy od Londynu gdzie nie można się nudzić. Kilka wielkich klubów, stadion każdego można zwiedzać.

Arsenal Tour,

Do atrakcji wycieczki należy zwiedzanie szatni klubowych, tunelu dla zawodników, loże VIP, loża dla mediów, panorama stadionu, podziemia stadionu, muzeum, sala konferencyjna. Wycieczki oprowadzają Legendy Arsenalu takie jak Perry Groves czy  Charlie George. Jest możliwość wypożyczenia audio tłumaczy w 9 wersjach językowych: Angielski, Niemiecki, Włoski, Chiński, Francuski, Holenderski, Hiszpański, Portugalski, Japoński. Można wykupić na prezent dla kogoś Legend Tours Gift Vouchers czyli bilet na wycieczkę z Legendą klubową i wizytę w muzeum. Za 50£. Zwiedzanie dostępne 7 dni w tygodniu. Wycieczka z legendą to koszt 37,50£, sama wizyta w muzeum  to koszt 18£. Wycieczka trwa od 60 do 90min.

Stadium Tours, Chelsea Londyn

Na Stamford Bridge mamy do wyboru kilka rodzajów wycieczek po stadionie „The blues”. Pierwszy to STADIUM TOUR gdzie do obejrzenia mamy wszystkie trybuny obiektu, szatnie zawodników, sale konferencyjne, ławki rezerwowych i muzeum klubowe. Cena to 17£. Niestety czeka się na zebranie dużej grupy zwiedzających. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem.

Kolejny produkt to Platinium Tour dzięki, któremu mamy możliwość zajrzenia do najbardziej ekskluzywnych zakamarków stadionu. Do nich zaliczają się loże VIP, loże sponsorów, sale konferencyjne, muzeum. Wszystko w małych grupkach 2-10 osobowych. Dodatkowo w cenę wliczony jest lunch w Frankie’s Sports Bar and Grill. Cena to 55£. Codziennie w godzinach 11-14.

TOUR AND LUNCH PACKAGE to oferta z podstawowym zwiedzaniem stadionu (stadium tour) + lunch w Frankie’s Sports Bar and Grill. 29£ od osoby.

MEMBERS TOURS to oferta skierowana wyłącznie do członków Fan clubu Chelsea z Anglii i ze świata. Do obejrzenia wszystko to co jest niedostępne dla przeciętnego kibica. Dodatkowo jak we wszystkich pakietach muzeum klubowe. Wycieczka trwa 1,5h a jej koszt to 20£ po okazaniu karty klubowej.

LEGENDS TOUR to spacer z jedną z dawnych gwiazd klubu. Podczas spaceru kibice zwiedzają muzeum klubowe a także wysłuchają wykładu na temat. historii klubu. Jest możliwość zdobycia autografów i upominków klubowych. Wycieczki tylko na zamówienie. Koszt to 60£.

Wejściówka do samego muzeum w cenie 11£. Stadion można zwiedzać codziennie  w godzinach 9.30-17. Oprócz dni z meczem Champions League.

Wembley Tours

Podczas zwiedzania zobaczymy salę konferencyjną, loże dla mediów, szatnię reprezentacji Anglii, promenadę stadionu, pokój z unikatowymi 107 trofeami  jakie zostały zostały  zdobyte na Wembley, tunel zawodników a także Loże dla Rodziny Królewskiej. Wydaje się, że nie jest tego dużo jednak cały obiekt ma 90 tys. pojemności (!) więc jest co oglądać. Wycieczka trwa 75 minut. Cena 16£

Od niedawna jest także nowa trasa VIP TOUR.  W czasie tej wycieczki zobaczymy sale konferencyjne loże VIP, gabinety Angielskiej Federacji Piłkarskiej, szatnie reprezentacji Anglii, Loże Pary Królewskiej, małe muzeum związane ze stadionem Wembley. Cena 45£. Dla grup powyżej 15 osób i dla studentów są zniżki. Wycieczki ruszają codziennie w godzinach 10-17, tylko z przewodnikiem.

Anfield Stadium Tours, Liverpool

Anfield Stadium Tour czyli podstawowy pakiet zwiedzania zawierający wizytę w szatni zawodników Liverpool’u, tunel dla zawodników ze słynnym znakiem „This is Anfield”, lożę dla mediów, salę konferencyjną, wyjście na murawę. W prezencie zwiedzający otrzymują pamiątkowe zdjęcia klubowe.

Cena to 17£, czas trwania zwiedzania to 1h.

Anfield Stadium with an LFC Legend

Ten produkt to zwiedzanie tych samych miejsc tylko, że w towarzystwie legend Livrpool’u m.in. Phil Thompson, Phil Neal czy John Aldridge  plus wizyta w klubowej restauracji Boot Room Sports Cafe. Cena- 35£.

The Ultimate Anfield Experience

Jest to opcja dla bardzo wymagających fanów. Także dla tych z dużym portfelem. Na początek śniadanie z jedną z żywych legend klubowych w stadionowej restauracji. Następnie  sesja treningowa w Academy Coaches and Legends. Później wracamy na stadion luksusowym autem gdzie na Anfield zjemy lunch w  Legends Lounge. Dalej, zwiedzimy stadion  z prywatnym przewodnikiem  a na koniec sesja z legendą klubową na temat historii klubu.

Ta całodzienna przyjemność kosztuje jedyne… 245£.  Tylko z wcześniejszą rezerwacją.

The Anfield Experience

To kolejna opcja na specjalne życzenie. Rozpocznie się ona powitalnym drinkiem, następnie zwiedzanie z prywatnym przewodnikiem najciekawszych zakamarków stadionu. Czyli  sala konferencyjna, loża dla mediów, loża VIP, szatnie, tunel dla zawodników. Następnie przerwa na lunch w Executive Box z widokiem na murawę a na koniec zwiedzania sesja zdjęciowa w muzeum klubowym. Także  z wcześniejszą rezerwacją. Cena to 75£.

Samo wejście do muzeum kosztuje  8.50£.  Członkowie Fan clubu Liverpool mają 30% zniżki na wycieczki.

Manchester City Stadium Experience, Manchester(City)

The Stadium and Club Tour to 70 minutowa wycieczka po jednym z nowszych obiektów w kraju. Zawiera ona zwiedzanie muzeum klubowego, Sali konferencyjnej, loży VIP, loży dla mediów, tunelu dla zawodników, strefa treningu i odnowy biologicznej. W dniu wycieczki z ważnym biletem mamy 10% zniżki w sklepie klubowym. Cena to  15£.  Zwiedzanie odbywa się codziennie w godzinach 9-16.30. W dni meczowe jest oddzielny harmonogram.

The Matchday Stadium and Club Tour

Jest to niezwykłe przeżycie polegające na zwiedzaniu stadionu na kilka godzin przed meczem. Możemy wtedy zobaczyć studia TV, loże VIP przygotowane na gości, stanąć w tunelu dla zawodników gdzie tuż obok w szatniach przygotowują się do gry piłkarze, stanowisko dowodzenia obiektem.

Czas trwania takiej przyjemności to 1h a jej koszt to 15£

Legends Tours

To opcja dla chyba starszych fanów gdzie po obiekcie oprowadzają dawne gwiazdy The Citizens. Opowiedzą także historię klubu z jej najbardziej pikantnymi szczegółami.

Czas trwania takiej wycieczki to ok.1,5h, jej koszt to 70£.  Wycieczka odbywa się tylko w wyznaczonych terminach.

THE OLD TRAFFORD EXPERIENCE, Manchester(United)

W Teatrze Marzeń jak popularnie jest nazywany ten obiekt możemy tradycyjnie zobaczyć  szatnie klubowe, sale konferencyjną, loże VIP i loże dla mediów, możemy wejść na boisko i możemy zasiąść na ławce rezerwowych a także wejść do muzeum klubowego. Taka wycieczka trwa 70 minut i odbywa się codziennie w godzinach 9.40-16.30. Cena to 18£.

Legends Tours

To zwiedzanie stadionu z jedną z legend „Czerwonych Diabłów”. Na początek wspólny posiłek  z piłkarzem Manchesteru, następnie wcieli się on w rolę przewodnika, pokaże wszystko to co na podstawowym Stadium Tour, następnie wykład w Sali konferencyjnej  na temat historii klubu i na końcu wizyta w muzeum klubowym. Wycieczka trwa 4,5h i kosztuje 120£. Tylko na wcześniejsze zamówienie.