Propozycje wycieczek stadionowych cz.I, Niemcy

Poniżej prezentuje pierwszą część wycieczek stadionowych jakie oferują kibicom kluby piłkarskie w Europie.  Wybrałem te moim zdaniem najciekawsze.Tego jest tak dużo, że postanowiłem podzielić na kilka części.

Olympiastadion, Berlin

Stadion można zwiedzać codziennie z przewodnikiem. Jednak tylko w języku niemieckim. Wejście kosztuje 7 euro. Jednak zwiedzanie obiektu tylko z zewnątrz. Za 10 euro mamy pakiet premium, gdzie zobaczymy obiekt od środka. Udostępniane do zwiedzanie są szatnie, strefa VIP, strefa mediów, najwyższy punkt stadionu, wejście na bieżnię. Czas trwania wycieczki 60-75min. Herta BSC Tour  to zwiedzanie obiektów klubu, boisko główne dla juniorów. i treningowe, możliwość wejścia na trening zawodników. Cena 11 euro. Można ściągnąć aplikację z multimedialnym przewodnikiem w kilku językach za 3 euro.

RheinEnergieStadion, Kolonia

Zwiedzanie od poniedziałku do soboty( oprócz dni meczowych) z przewodnikiem. Do obejrzenia muzeum klubowe, trybuny, szatnia, strefa mediów. Cena to 9,20 euro.

Signal Iduna Park, Dortmund

Wizyty możliwe codziennie jednak w określone godziny, które trzeba na bieżąco sprawdzać. Do zwiedzania szatnie, tunel zawodników, strefa VIp, strefa mediów, muzeum klubowe z salą trofeów, mixed zona, stadionowa komenda policji. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem. Wycieczka trwa ok. 75 min. Zwiedzanie tylko w grupach min. 40 osób. Koszt to 10euro.

Commerzbank-Arena, Frankfurt

Tradycyjne punkty wycieczek: szatnie,  strefa VIP, strefa mediów, muzeum klubowe, trybuny. Wejście tylko z przewodnikiem. Trzeba obserwować na stronie klubu daty i godziny kiedy jest możliwość zwiedzania. Cena to 9 euro

VELTINS-Arena, Gelsenkirchen

Produkt nazywa się ARENA TOUR. Dodatkową atrakcje dodaje fakt, że jest jeden z pierwszych stadionów  w Europie z zamykanym dachem. Do zwiedzenia mamy szatnie, strefę odnowy biologicznej, strefę VIP, strefę mediów, muzeum klubowe, kaplicę. Jest możliwość wejścia na murawę. Wycieczki tylko z przewodnikiem. Zwiedzanie trwa ok. 75min. Koszt to 9euro. Samo wejście do muzeum kosztuje 5euro.

Imtech Arena, Hamburg

Wycieczka zaczyna się na trybunie zasiadanej przez najbardziej zagorzałych kibiców. Podczas pobytu na trybunie, przewodnik opowiada historię klubu i jego fanów. Następnie udostępniana turystom jest strefa VIP (zwiedzanie lóż biznesowych)i strefa dla dziennikarzy, mixed zona, sala konferencyjna, szatnie, strefa zawodników, tunel dla piłkarzy i muzeum klubowe. Wycieczka tylko z przewodnikiem. Trwa ona ok. 75 min.  Codziennie z wyjątkiem dni meczowych. Cena to 10 euro. Bilet do samego muzeum 6euro.

HDI Arena, Hannover

Zwiedzanie codziennie z wyjątkiem dni meczowych. Aby wycieczka się odbyła trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji on-line lub telefonicznie. Zwiedzamy szatnie, trybunę prasowa, strefę VIP i mixed zone. Koszt wycieczki to 7euro.

Alianz Arena, Monachium

Chyba najlepiej zorganizowany produkt wycieczki po stadionie w Niemczech. Alianz Arena  oferuje Kilka rodzajów zwiedzania. Podstawowy pakiet ARENA Tour zawiera wizytę w szatni zawodników, strefę VIP i strefę mediów, tunel zawodników, spacer po głównej promenadzie stadionu, najwyższy punkt stadionu i salę konferencyjną. Koszt to 10 euro, wycieczka z przewodnikiem niemiecko lub angielskojęzycznym trwa 1h.

Combined Tour to połączenie Arena Tour i dodatkowo poznawanie historii klubu w jego muzeum. Czas trwania to aż 3h! Cena 19 euro od osoby.

VIP Tour to zwiedzanie najbardziej ekskluzywnych i najbardziej niedostępnych zakamarków areny. Są to loże vipowskie, buisness club,  szatnia używana przez FC Bayern Munich TSV 1860 Munich, pomieszczenia techniczne, tunel zawodników, spacer dookoła fasady stadionu, mixed zona. Zwiedzanie trwa 2h, wyłącznie z przewodnikiem niemieckim. Wycieczki ruszają w każdą niedziele wg. Indywidualnego rozkładu.

Disabled Tour to wycieczka z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Trasa przystosowana do ich potrzeb, obejmuje te same punkty co Arena Tour. Przewodnikiem jest przewodniczący  fan clubu, także jeżdżący na wózku. Wycieczka trwa 75min, w czwartki i niedziele, koszt jej to 10euro. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności płacą 9euro, opiekunowie 5euro. Tylko w języku niemieckim.

Exclusive matchday tour odbywa się tylko podczas meczy Bayernu na Alianz Arenie. Skorzystać z wycieczki mogą tylko posiadacze biletów meczowych na dany dzień. Do zwiedzenia  loże sponsorskie, buisness club, mixed zona, ławki trenerskie, sala konferencyjna. Koszt to 49euro. Przewodnik tylko niemieckojęzyczny. Obcokrajowcy mogą wypożyczyć audiobook z przewodnikiem.

Grundig Stadion, Norymberga

Skromny stadion ale jest co oglądać na nim. Tradycyjnie szatnie, strefa VIP, strefa mediów a także conrol room, komisariat policji. Wycieczki ruszają w czwartki ( trzeba obserwować pory roku, w lecie w inne dni a w zimie w inne dni planowane są wizyty). Czas trwania wycieczki to 75 min, koszt to 5euro.